Filozofie B. I. G.

Nejen každý člověk, ale i každé jednotlivé oko jsou unikátní. To je důvod, proč společnost Rodenstock vyvinula nejmodernější technologie, které dokážou tuto unikátnost zachytit a využít.

Přístroj DNEye scanner, který se využívá při takto přesném měření, naleznete i u nás v optice.

Biometrické oko

O co se jedná? Určitě vám vyvstane na paměti jeden z mnoha akčních filmů, v němž se parta padouchů snaží dostat do vysoce zabezpečeného sejfu, který je mimo jiné chráněn biometrickým skenerem oka.  Celý proces v tomto případě funguje na podobném principu.

Vyměřená data z výše popsaného přístroje odráží tisíce bodů z vašich očí a pokud se ptáte o které parametry se jedná, jsou to například: tloušťka rohovky, hloubka přední komory, šířka zornice za světla a za tmy, nebo celková délka oka. Což dává za vznik modelu oka, z kterého odborníci přenášejí informace do nejvyspělejších brýlových čoček současné doby.

Jinými slovy – co bod na oku, to bod na čočce.

Oči a mozek

K správnému pochopení funkčnosti je potřeba si uvědomit, že se nedíváme očima, vidíme naším mozkem. Ten nás informuje, co se děje v našem bezprostředním okolí. Periferní vidění nám slouží k správné orientaci a detekci pohybu, za to centrální vidění přeskakuje na různé body zájmu, které v daný okamžik náš mozek preferuje.

Pohyb očí je totiž nepřetržitý a ve skutečnosti vykonají až 250 000 pohybů za den. Proto je nezbytné, aby novodobé progresivní čočky dokázaly podporovat vidění v libovolném úhlu, nikoliv pouze v jednom bodě.

Doposud se totiž využívaly zajeté standardní parametry získané z velmi redukovaných informací. Mnohým z vás určitě není cizí nepříjemně dlouhá doba, než si na brýle zcela zvyknete. Jak dlouho? Týden, měsíc, dva?

Vize Rodenstocku je změnit dosavadní způsob myšlení a my vám tím pádem můžeme předat do rukou brýle, které si nasadíte a s kterými se během pár dnů zcela sžijete.

Na světě je přes 7,5 miliardy lidí. Každé oko jednotlivého člověka má přitom jinou délku a tvar! To zní jako opravdová výzva, nemyslíte? 😊

Vyhledáváme pro naše zákazníky jen to nejlepší, abychom vám vždy zaručili – Lepší pohled na svět.