Kontaktní čočky většinou stále zůstávají dobrou variantou k nošení brýlí. Vzhledem k tomu, že kontaktní čočky nosíme tam, kde je nosíme, zajímá mě každá inovace v tomto oboru. Průlomové technologie v kontaktních čočkách totiž nabízejí vylepšenou kvalitu, pohodlí a komfort  pro naše zákazníky. A co si budeme povídat, o ten komfort jde především.

První kontaktní čočky s proměnným obsahem vody DAILIES TOTAL1®, uvedla na trh firma Alcon, jako globální lídr v oblasti péče o zrak. Jde o první kontaktní čočky s proměnným obsahem vody vykazující nárůst obsahu vody z 33% v jádru čočky na více než 80% vody na povrchu čočky. Tyto inovativní kontaktní čočky mají nejvyšší lubricitu (kluzkost) povrchu a propustnost pro kyslík ze všech jednodenních kontaktních čoček a zajišťují výjimečný komfort přetrvávající po celý den.

30 ks a 90 ks balení kontaktních čoček DAILIES TOTAL1®

30 ks a 90 ks balení kontaktních čoček DAILIES TOTAL1®

Naše oči mrknou asi 14 000 x za den, což znamená, že se víčka přesunou přes přední část rohovky (a kontaktní čočky) zhruba jednou za šest sekund. Kluzkost pomáhá minimalizovat tření mezi kontaktní čočkou a jemnými tkáněmi oka. Jedinečná konstrukce těchto čoček umožňuje vysokou lubricitu a zároveň vysokou prodyšnost. To znamená, že čočkou může procházet více kyslíku, což je důležité pro zdravé nošení kontaktních čoček.

Dioptrický rozsah kontaktních čoček DAILIES TOTAL1®

Dioptrický rozsah kontaktních čoček DAILIES TOTAL1®

 

Procento nositelů, kteří souhlasí s tímto tvrzením

Procento nositelů, kteří souhlasí s tímto tvrzením

 

Kontaktní čočky DAILIES TOTAL1® obstály na výbornou v klinických studiích, kdy více než čtyři pětiny nositelů souhlasily s tvrzením: kontaktní čočky DAILIES TOTAL1® jsou natolik pohodlné, že je při nošení v oku ani necítím.

 

 

Jednodenní kontaktní čočky jako oblíbená a bezpečná forma nošení kontaktních čoček

Jednodenní kontaktní čočky jsou vhodné pro uživatele, kteří nechtějí ztrácet čas péčí o kontaktní čočky nebo je používají jako doplněk k brýlím. Ideální jsou také na cestování, sport, volnočasové a společenské aktivity. Nevyžadují žádné čištění nebo prostředky péče o kontaktní čočky. Každý den si vezmete nový pár čoček, který na konci dne jednoduše vyjmete a vyhodíte. Jednodenní čočky jsou také upřednostňovanou volbou pro citlivé nebo alergické oči (sezónní alergie nebo alergie na čistící roztok).

Jak začít s kontaktními čočkami?

Vždy začněte schůzkou s očním specialistou. Máte na výběr optometristu v oční optice nebo očního lékaře. To jsou proškoleni specialisté na kontaktní čočky. Nejprve absolvujeme vyšetření zraku, stavu očí a krátký rozhovor, aby odborník rozpoznal naše očekávání od nošení kontaktních čoček. Na tomto základě vybere vhodnou kontaktní čočku. Stěžejním bodem této návštěvy je zácvik v používání kontaktních čoček. Při odchodu musí být uživatel schopen čočku si bezpečně nasadit, vyjmout a také o ni správně pečovat. Zákazník odchází s jedním párem čoček, v případě jednodenních čoček to bývá více párů. Ke specialistovi se vrací zhruba po prvním týdnu nošení, aby absolvoval kontrolní vyšetření. Ani kontaktním čočkám se nevyhnul nástup internetových obchodů. Musíme však upozornit všechny nakupující na internetu, že by měli alespoň 1x za půl roku vyhledat svého očního specialistu a nechat si vyšetřit zrak!

Výběr vhodných kontaktních čoček a režim nošení je vždy nutné konzultovat s očním lékařem nebo optometristou.

 

Technologie kontaktních čoček DAILIES TOTAL1®: proměnný obsah vody

  • Jádro čočky                                                                                                                                               

    Proměnný obsah vody u kontaktních čoček DAILIES TOTAL1®

    Proměnný obsah vody u kontaktních čoček DAILIES TOTAL1®

Jádro čočky obsahuje 33% vody, což umožňuje vysokou prodyšnost kontaktních čoček. Vzhledem k hodnotě Dk/t = 156 (Dk/t @ -3,00 D) mají tyto kontaktní čočky nejvyšší propustnost pro kyslík ze všech jednodenních kontaktních čoček.

  • Povrch čočky

Na povrchu mají tyto unikátní kontaktní čočky obsah vody vyšší než 80 % – tj. téměř stejný obsah vody jako na povrchu rohovky. Vysoce smáčivý a trvale kluzký povrch pomáhá minimalizovat tření s jemnými tkáněmi oka.

 

Kdo z Vás je ještě nevyzkoušel, řekněte si u nás v optice o tuto možnost.

Iveta Pleyerová