Jak již název napovídá, měli jsme tu velkou čest být pozváni na přenádherný výlet do italské Padovy, kde leží bijící srdce společnosti Safilo, jenž je lídrem v segmentu trhu s brýlemi a je jedním z největších výrobců slunečních a optických rámů na světě. Samotná výroba se proto nachází nedaleko od svého „velína“ a najdeme zde mimo jiné např. Dior, Fendi, Smith, Carrera nebo také Jimmy Choo.

Cíl cesty byl sice jasný, přesto stále obtížný: složit zrak na nové kolekce světových jmen a vybrat budoucí image pro naše milé zákazníky.

Hned druhý den ráno vcházíme do hlavní budovy a po levé straně skrz skleněné dveře míříme do střežené „pokladnice“.  Zde je každá značka rozdělena do menších výstavních místností, ničím nerušena od okolních konkurentů. Své čestné místečko má i ikonické muzeum, které návštěvníkům prozrazuje jak šel čas v módním průmyslu – viz fotky níže.  Musím říci, že naše zvědavost byla doslova hmatatelná a všichni přítomni se ihned po vřelém přivítání rozprchli ke svým favoritům, jak jinak. 🙂  Nedočkavost střídá údiv a po pečlivém rozhodování nad modely, které mají v nedaleké budoucnosti spatřit světlo světa svých věrných fanoušků, dospíváme k závěru a opouštíme přehlídku krásy s nadšením.

V Padově jsme samozřejmě navštívili i výše zmíněnou produkci těchto fešáků, ať také jako optici pouze nenabízíme hotové brýle, ale vidíme i jejich surovou formu od výběru kvalitních materiálů, výrobního procesu s dokončováním i těch nejmenších detailů až po precizní a velmi hlídanou kontrolu finálních obrub.

Naše malá skupinka šťastlivců se těšila nevídané pozornosti, pohostinnosti a velmi milé společnosti ze strany pořadatelů. Padova se nachází co by kamenem dohodil od Benátek, a tak jistě pochopíte, že by byla velká škoda nepovyrazit si na menší procházku úzkými uličkami někdejší velmoci, která ukrývá úchvatné kulturní bohatství.

Bohužel prozatím nemůžeme odhalit více (a že bychom strašně rádi). Buďte si však jisti, opravdu je na co se těšit!

 

Pro vás od nás – Lepší pohled na svět ♥