Vy, co k nám chodíte na měření zraku už nějaký čas jistě víte, že toto měření provádíme pomocí DNEye Scanneru. Ten nám kromě stanovení Vašich dioptrických hodnot umožňuje zkontrolovat Vaše oko do hloubky přední komory.Když máme předek, chceme i zadek?

V celkovém screeningu vašeho oka, jsme se rozhodli postoupit zase o krok dál zakoupením Fundus kamery, která se mrkne i na vaše oční pozadí.

Data z tohoto měření putují ke specializovaným, zahraničním oftalmologům. Vám je poté předáno komplexní vyhodnocení pořízeného záznamu Vašeho oka, včetně doporučení pro prevenci zrakových onemocnění a případných abnormalit, vše pochopitelně v češtině.Jak to funguje

Dálkovému přenosu lékařských informací od pacienta k doktorovi, prostřednictvím telekomunikačních a informačních technologií, se říká Telemedicína, chcete-li „léčení na dálku“.V rámci vyšetření oka se jedná o prevenci, která je hlavně zaměřena na onemocnění jako jsou:

  • Makulární degenerace – onemocnění sítnice oka
  • Glaukom – zelený zákal
  • Cévní příhody
  • Diabetes
  • Cévní mozková příhoda
  • Srdeční selhání

V čem je Fundus scanner od Rodenstocku jiný?

Oproti běžným fundus kamerám je zde využitá patentovaná technologie skenovacího laserového oftalmoskopu zvaná SLO. Celé to funguje pomocí dvou laserů (infračervený a zelený), protože každý zasahuje do rozdílné hloubky oka.To nám umožňuje vidět jemné struktury sítnice a cévního systému i skrz velikost zornice od 1,5 mm.  Další výhodou je méně času stráveného u vyšetření, hlavně z důvodu absence kroku rozkapání očí. Starší nebo jiné modely tuto část vyžadovaly a pacient byl odkázán na zákaz řízení či sportu, minimálně na pár hodin.

Jak často chodit na preventivní vyšetření zraku?

Po 40. roku věku by měl preventivní prohlídku očí absolvovat skutečně každý, a to minimálně každé dva roky. Lidé starší 60 let by pak měli dorazit každý rok.

Z pohledu prevence zjištění očních vad a onemocnění se jedná o další úroveň našich služeb, které vám můžeme poskytnout a jsme rádi, že jste Váš zrak svěřili právě nám.

Děkujeme

Přejeme Vám – Lepší pohled na svět

Nabízíme dárkové poukazy

pořídit je můžete u nás na prodejně