Slunce začíná svítit, pojďme si něco říct o polarizačních sklech (čočkách). Na co nám to vlastně bude dobré, když budeme koukat přes polarizační sluneční brýle.

Klasické nepolarizační brýle regulují v závislosti na zabarvení, intenzitu světla, kterou si pustíme do očí. Sluneční brýle s polarizačním filtrem nabízejí i něco podstatného navíc – odstraňují odlesky z vodorovných ploch.

U této vlastnosti se využívá vlnové podstaty světla. Světlo vychází ze zdroje (v našem případě ze Slunce) kmitá ve všech směrech a takovéto světlo je označováno jako přirozené světlo.

Slunce jako zdroj světla

Slunce jako zdroj světla

U polarizačních brýlí se využívá vlnové podstaty světle, polarizační filtr je nastaven tak, aby odstraňoval právě odrazy z vodorovných ploch. Tyto brýle díky použití této jedinečné technologii polarizačních čoček umožňují perfektní vidění, odstraňují nežádoucí odlesky a optimálně chrání zrak.

Mezi jejich další výhody patří zachování věrnosti barev a výborná viditelnost detailů. Mají všechny potřebné UV filtry – UVA, UVB, UVC a polarizační filtr.

Vidění přes sluneční brýle bez polarizace a s polarizací

Vidění přes sluneční brýle bez polarizace a s polarizací

Značka Polaroid

Nejkvalitnější polarizační sluneční brýle na trhu nesou značku Polaroid. Polaroid byl vynálezcem technologie polarizačních čoček a sluneční brýle Polaroid zůstávají lídrem na trhu po celém světě ve výrobě nejkvalitnějších polarizačních čoček. Vzhledem k náročnosti výrobní technologie vyrábí Polaroid jako jediný své vlastní polarizační čočky v Evropě.

Logo značky Polaroid

Pohodlí a výkonnost bez hranic

Vlastnosti polarizačních čoček ocení řidiči, protože polarizační brýle odstraňují nejen odlesky ze silnice, skel a kapot ostatních aut, ale také odraz palubní desky na čelním skle.

Nedocenitelná je funkce polarizačních brýlí v situaci, kdy je vozovka vlhká nebo zasněžená a zároveň intenzivně svítí sluníčko. Funkce polarizačních filtrů se hojně využívá také při rybaření, protože díky odstranění odlesků z hladiny je rybář schopen případný úlovek spatřit podstatně dříve a zvýšit tak šance na úspěšný záběr. Z tohoto důvodu jsou na některých rybářských soutěžích polarizační brýle zakázány.

Polaroid - jak to funguje

Polaroid – jak to funguje

Ať už sportovní fandové provozují své aktivity na sněhu, písku, na ulici nebo u vody, vědí, jak může oslnění ztěžovat jejich výkon. Oslnění, tedy odrážené světlo, může zhoršit vidění a to i za oblačného dne. Výsledkem jsou nejen podrážděné a namáhané oči, ale i horší výkon.

Polaroid se tímto problémem zabývá. Kolekce sportovních brýlí představuje speciálně navržené modely pro sport ve volné přírodě. Čočky těchto brýlí nejen skutečně nepropustí oslnění, ale technické detaily samotných obrub zaručují i nesmírné pohodlí při jejich nošení.

Sluneční polaroidy

Sluneční polaroidy

Asi není třeba zvláště zdůrazňovat, že polarizační sluneční brýle jsou mimo výše zmíněné aktivity vhodné také pro běžné nošení. Jejich používáním se výrazně sníží únava očí a mají 100% ochranu před UV zářením. Použijte technologii Polaroid i pro ochranu očí Vašich dětí.

Co všechno obsahuje polarizační čočka

Co všechno obsahuje polarizační čočka

Co říci na závěr?

Sluneční brýle Polaroid jsou ideální pro všechny, kteří chtějí opravdu kvalitní brýle za přijatelnou cenu.

Malá ukázka některých modelů značky Polaroid.

Polaroid Eyewear je světový lídr v technologii polarizace čoček. Jeden ze světově nejznámějších

a nejdůvěryhodnějších. Polaroid znamená dokonalé vidění, plnou ochranu a vynikající design těchto brýlí. Kolekce spojuje funkci s módou. Modely brýlí Polaroid se vyrábí klasické, elegantní, městské a moderní.  Jejich vzhled by měl vyhovovat každému.

Věděli jste, že značka Polaroid nejsou jen sluneční brýle, ale i brýle dioptrické?

Dioptrické brýle Polaroid