Je nám jasné, že jste tyto rady četli již nesčetněkrát ale máme na srdci blaho našich zákazníků, proto razíme moto „opakování je matka moudrosti“. A kdo ví, třeba se mezi vámi najdou i tací, kteří o některých bodech neměli ani tušení 🙂
- Pokud jste bez brýlí úplně v pytli, mějte pro případ ztráty nebo rozbití zhotoveny jedny brýle náhradní či pokud víte jak na to – kontaktní čočky.
- Úpravy/opravy raději nechte na nás, vyvarujete se tak případnému poškození a ztráty nároku na reklamaci.
- Pokud máte brýle špinavé, použijte jemný hadřík (ne kapesník, či tričko), další možnost je opláchnutí vlažnou jarovou vodou a poté výše zmíněný hadřík.
- Při čištění nedávejte brýle do myčky ani nepoužívejte chemikálie typu aceton, líh apod. Materiál, z kterého je obruba vyrobená to nemusí dobře snášet.
- Je jasné, že když jsou velká vedra, nechcete, aby se Vám brýle upekly např. na palubní desce v autě. Celkově to platí v místech s vyšší teplotou.
- Lak na vlasy a brýle se bohužel nesnesou, odkládejte je proto v takových případech do bezpečné vzdálenosti.
- Neodkládejte své brýle sklem k povrchu, zvyšujete tím šanci na poškrábání.
- Nezapomínejte na pravidelný brýlový servis a nechte je u nás zkontrolovat. Rádi Vám ochotně pomůžeme, obrubu omrkneme, dotáhneme šroubky, vyčistíme v ultrazvuku, vyleštíme a budou opět jako nové.
- Rádi vám poskytneme potřebné informace ohledně výhod či nevýhod multifokálních skel nebo kontaktních čoček.
- Dělá to téměř každý ale pokud chcete mít brýle s dlouhou životností, neodkládejte je do vlasů, nýbrž do pouzdra.
- Pro nasazovaní a odkládání brýlí použijte nejlépe obě ruce, vyvarujete se pokřivení či hůř – zlomení obruby, na kterou se Vaše záruka nevztahuje.
- Nenechte se zmýlit ale plastové čočky lze také poškodit/poškrábat.
- Alespoň 1x za 3 roky si nechte zkontrolovat zrak. Nemusíte vždy chodit k doktorům, optometristi v moderní optice mají vybavení potřebné k přesnému změření dioptrií.