Když slyším nebo si přečtu, že je něco nerozbitného, tak se mi někde v hlavě narodí pochybnost, jestli to tak skutečně je. Přemýšlím, jak by se dal nerozbitný předmět „trýznit“, aby se dal rozbít. Kladivo, baseballová pálka nebo nastavitelný klíč?

image001

Před nedávnem jsem poprvé viděla nerozbitné brýle Gloryfy. Jsem u optiky už přes 30 let, už jsem toho spoustu viděla, tak mě už jen tak něco nepřekvapí. Tyto brýle se mi líbí, právě pro to, co s nimi můžete dělat, aniž se rozbijí.

Na YouTube lze vyhledat některá videa, jak je možné tyto brýle přejet na kole a také autem. Na tomto videu můžete vidět zcela nový model Gloryfy G3.

 

image003

Asi nejvíce působivé video, které jsem viděla, bylo to, v kterém se k trápení brýlí Gloryfy použila sekera, nebo snowboardové prkno. Také najdete na YouTube.

Nerozbitné brýle

Brýle Gloryfy jsou vyráběny v Rakousku, z velmi lehkého materiálu s označení G-Flex. Jedná se o nerozbitný materiál, takže při nehodě jsou vaše oči i obličej v bezpečí. Tvar brýlí zajišťuje optimální ochranu očí proti vnějším vlivům. Jak se říká, sedí jako pr… na hrnec. Materiál G-Flex zajišťuje, že se brýle Gloryfy po silné deformaci vracejí zpět do původního tvaru.

K dispozici jsou v různých tvarech a barvách.

image005

Za zmínku zcela jistě stojí i nový model G4 RADICAL, které nabízí špičkové vlastnosti při sportovních aktivitách. Poloviční obruba a speciální tvar zajišťují 100% ventilaci vzduchu. Toto všechno společně s nerozbitnými čočkami, nerozbitným rámem a jedinečným designem dělá tyto brýle naprosto unikátními.

Brýle jsou „made in Austria“ a při jejich výrobě byly použity high-tech patentované materiály a technologie. Ochrana skel proti poškrábání, 100% optická kvalita a 100% ochrana před UVA/UVB zářením jsou samozřejmostí.

Nerozbitná skla

Bez nerozbitných skel (čoček) by asi nešlo, aby byly nerozbitné brýle. Skla v  brýlích Gloryfy, jsou zhotovena také z naprosto specifického materiálu s označením I-Flex. Ten je také nerozbitný, se 100% ochranou proti UV záření (280-400nm). Mají vysokou optickou čirost, proto zobrazují stejně jako nebezpečná skleněná skla.

Tyto čočky spolu s obrubami vytváří perfektní sportovní brýle pro váš nejoblíbenější sport. Napomáhají zlepšení kvality sportovních aktivit a volného času.

 

Polarizační a samozabarvovací skla

Všichni dnes víme, co je polarizace. Tak dobře, malé opakování. Přírodní světlo se šíří ve všech směrech a také se odráží od lesklých ploch a povrchů. Oko toto vnímá jako nepříjemné oslnění. Polarizační čočky eliminují tzv. odlesky, které způsobují toto oslnění. Pohled přes ně je jasný a kontrastní i za zhoršeného počasí. Sluneční polarizační brýle zachovávají věrnost barev a výbornou viditelnost detailů. Oči se tak daleko méně namáhají. S odlesky se můžete setkat na palubní desce auta, na mokré silnici, na sněhu nebo třeba u vody.

Fotochromatické (samozabarvovací) čočky zaručují dokonalé přizpůsobení se světelným podmínkám. Znamená to, že když bude slunečno, budou tato skla více zabarvená, než když bude třeba pod mrakem.

Tajemství brýlí Gloryfy

Výroba brýlí Gloryfy je složitá a je v přímém kontaktu s vývojem. Tajemství těchto výrobků spočívá v jedinečném procesu tvorby.

Některé nové modely slunečních brýlí Gloryfy