Za každou známou značkou stojí jméno člověka, který ji vdechl svou duši. U Max Mary tomu není jinak. Na samotném počátku stál Achille Maramotti, který chtěl být původně právníkem. Avšak jeho babička vlastnila krejčovství, a právě ona rozhodla o Achilleově osudu držet se rodinného řemesla.

Poprvé v roce 1947 padly první návrhy šatů a bylo zcela jasné, jaký má Achilles talent, proto o pár let později zakládá módní značku v rodném městě Reggio Emilia s názvem Maramotti Confezioni.

Jméno společnosti však bylo pro majitele dlouhé, a proto proběhla změna na dnes již proslulé MaxMara. Skládající se ze dvou částí – „Max“ odkazovalo na tamního opilce, který byl však vždy stylový a „Mara“ zkráceně příjmení Maramotti.

Dříve rodinný podnik v současné době patří mezi špičku na trhu s luxusní italskou módou. Idea zakladatele byla vyrábět designovou módu ve velkém a ta vedla k tomu, že se značka MaxMara stala jedním z předních italských módních domů. Do podvědomí veřejnosti se dostala hlavně precizní krejčovinou, která splňuje nejvyšší nároky a vysoce kvalitními materiály. Klasika, která je díky aktuálním barvám a nových stylových prvků moderní v každé sezóně.

Pro značku MaxMara pracovali přední světoví návrháři, například Karl Lagerfeld.

První kolekce optických rámů byla odhalena v roce 1998 a mimo jiné slavila obrovský úspěch. Byla zaměřena na moderní ženy ve věku 30-50 let, které jsou finančně nezávislé, sebevědomé, okouzlující a hledají eleganci s nenápadnými sofistikovanými detaily.

Proto se v produktech MaxMara setkáváme s pojetím moderní tradice, stejně tak jako s kvalitou a jednoduchostí.

Mnoho modelů najdete i u nás na prodejně, proto neváhejte, nová kolekce se kvapem blíží! ♥

 

Těšíme se na vás a přejeme – Lepší pohled na svět

Oficiální stránka: MaxMara