Sluníčko! Samozřejmě, že už je tu :-). Dlouho očekávané ale také zrádné. Téměř hmatatelné šílenství hubnutí a sportu… Tak tedy, rádi byste se dozvěděli pár informací, jak ochránit svůj zrak? Tak to jste zde správně!

 

Jak už jsme zmiňovali v příspěvcích na facebooku, mnoho z Vás se nás ptalo, jaké má člověk možnosti při ochraně svých očí při sportu. Přeci jen si nechceme „rozmlátit“ své krásné obroučky, které nosíme běžně.

Cože? Máte nějaké dioptrie a bez brýlí se nehnete? Žádný problém, připravili jsme si pro Vás hned několik možností 🙂 . Problém byl vždy u prohnutí sportovních brýlí. Ne vždy do nich totiž pasovaly dioptrická skla, a proto měl člověk smůlu a odešel s prázdnou.

Skla s dioptriemi mají jiné zakřivení než tmavé čočky do sluňáků, jelikož takové obruby musí sedět na obličeji jako „přikované“, aby při pohybu nespadly. Nutno podotknout, že níže vypsané varianty proto mohou být jak dioptrické, dioptrické sluneční nebo samozřejmě bez dioptrií.

1. Velice pružné obruby

Velice pružné obruby, odolné nárazu a zlomení. Snadno vyjímatelná čočka, vázaná silonem na kovovou konstrukci a připevněná k brýlím. Lze měnit i velikost čoček, pokud někomu nesedí na obličeji.

2.  Zlatá klasika

Zlatá klasika s lehkými úpravami na kráse 🙂 .  Musím říct, že detaily na těchto fešácích jsou parádní. U stranic je přední část brýle lehce předsunutá, čímž vyrovnává odchylku v zakřivení a „nacpete“ do nich téměř jakékoliv dioptrie.

3. Model s dioptrickou vložkou

Každý to zná „potřebuji nové sluňáky ale i s dioptriemi“. Co takhle kdybychom Vám řekli, že tento model můžete klidně půjčit i někomu, kdo žádné dioptrie nemá! Jakto? Jednoduše, ve vnější části obruby máte zasazenou dioptrickou vložku, která je kdykoliv vyjímatelná.  Mezi námi upíry jsou tyto brýle doslova nepostradatelné, především pro svá stylová a tmavá skla 🙂 .

4. Barvičky, spoustu barviček

A konečně barvičky, spoustu barviček! Výrobci těchto sportovních obrub poskytují možnost zábrusu dioptrických slunečních skel, tudíž směle patří do naší skupiny! Čočky jsou vyjímatelné, takže je čistě na Vás s čím vyrazíte ven. Takový model vyloženě říká – sportu zdar!