Prosycená půvabem, známá nadčasovými výrobky, milovaná filmovými hvězdami a zachovaná pro budoucí generace – jen málo módních domů se může pochlubit takovým renomé jako právě GUCCI. Značka s logem dvou spletených G je neomylným symbolem pro italské návrhářské umění, vynikající kvalitu a mimořádnou krásu.

Je považována za nejprestižnější a možná i nejlépe rozpoznatelnou značku na světě. Není tedy divu, že se řadí mezi ty nejprodávanější a hodnota firmy je podle dostupných informací okolo 13 miliard dolarů.

Na začátku toho všeho ale stál jenom jeden muž s obyčejným snem – prodávat své kožené zboží.

Guccio Gucci se narodil v roce 1881 ve Florencii. V mládí navštívil Paříž a Londýn, kde ho oslnila kosmopolitní kultura a získal cit pro rafinovanost a estetiku. Po návratu domů si otevřel v roce 1921 svůj první obchod s koženými výrobky.

Zakladatel firmy se nejprve soustředil na výrobu kožených doplňků pro jízdu na koni a teprve později na kabelky, módní doplňky a parfémy. A to je právě důvod, proč se na výrobcích značky GUCCI objevují jako ikony součásti používané v jezdeckém sportu, jako je třmen, udidlo nebo podbřišník.

Jeho syn Aldo pak rozšířil trh v roce 1953 v New Yorku a přilákal zákaznice jako Audrey Hepburn, Jackie Kennedy, Grace Kelly nebo Elizabeth Taylor. V roce 1960 navrhl Aldův syn Paolo slavné logo Gucci –  právě dvojité G.

Světově proslulá značka přináší ve svých kolekcích dioptrických i slunečních brýlí módu, eleganci i extravaganci. Tyto obruby jsou krásné, perfektně řemeslně zpracované a dobře sedící.

Tyto obruby jsou krásné, perfektně řemeslně zpracované a dobře sedící. Najdete v nich klasickou eleganci, kterou doplňují citlivé barevné kombinace, inspirované nejnovějšími módními trendy. Brýle značky GUCCI se vyrábějí v Itálii a splňují velmi vysoké požadavky na jejich kvalitu.

Jsou jednou z nejoblíbenějších a nejpopulárnějších značek v oblasti brýlového průmyslu. Sluneční brýle poskytují samozřejmě 100 % UV ochranu.

Dnes už asi není moc lidí, kteří by ještě neslyšeli o módních doplňcích nesoucích hrdě jméno GUCCI.

A nakonec? Jedna zajímavost. Nejdražší džíny ,,Genius jeans“ se prodávaly přibližně za 62 000 Kč, a tím se podařilo GUCCI získat čestné místo v Guinessově knize rekordů.