Značka Etnia Barcelona vznikla v roce 2003.

Společnost založil ve 23 letech David Pellicer, když vytvořil svou první kolekci zaměřenou na barvy. V té době žádná kolekce brýlí v takové barevné škále, jakou navrhl, na mezinárodním trhu neexistovala. Barvy brýlí byly v tmavých odstínech – převážně hnědé a černé. Jeho kolekce obrub v devíti originálních barvách od každého modelu byla průlomem. V současné době má kolekce vice než 500 originálních barev. Další zvláštností je, že modely brýlí jsou pojmenovávány po městech světa.

David Pellicer pochází z rodiny s vice jak 60-ti letou tradicí oblasti oční optiky. Už v 17-ti letech pracoval v továrně svých rodičů. Postupně převzal vedení společnosti a zaměřil se na projekt ETNIA. Nyní můžete vidět obruby Etnia Barcelona na veletrzích v Miláně, Paříži, Mnichově, New Yorku a v Austrálii.

Jedná se o nezávislou značku brýlí, která ohromí nejednu hvězdu. Kolekce jsou zaměřeny na barvu, design, komfort, inovaci a nejvyšší kvalitu materiálů. Na výrobu se používá tzv. Mazzuchelliho plast, který je jedinečný pro svou variaci a především již zmíněnou kvalitou.

Cílem je zvýraznit vzhled a podtrhnout osobnost každého, kdo brýle Etnia nosí.

Etnia si vytváří vlastní historii a kulturu ve spolupráci s významnými umělci a fotografy. Ať už je to slavný kontroverzní japonský fotograf Noboyushi Araki nebo také francouzský malíř a konceptuální umělec Yves Klein, který byl jeden z nejdůležitějších představitelů monochromní malby a zakladatel nového realismu. Klein tvořil od roku 1947 monochromní obrazy, od roku 1956 většinou v zářivé ultramarínové barvě (International Klein Blue).

Na kterou mimo jiné získala společnost oprávnění patentovanou barvu použít na svou limitovanou , ručně vyráběnou kolekci.

Dalším umělcem, spojeným s Etnií, je americký dokumentární fotograf Steve McCurry, který se proslavil když převlečený za domorodce, překročil pákistánskou hranici do rebely kontrolované části Afghánistánu, krátce před tím než proběhla ruská vojenská invaze. Při své dvacetileté praxi navštívil a zdokumentoval události v mnoha zemích postižených konflikty, jak mezinárodními, tak občanskými.

U nás v optice najdete spoustu nových modelů, které Vás překvapí svými tvary a nepřeberným množstvím barev ! 🙂

Náš tým optiky – Lepší pohled na svět ♥