Asi před rokem jsem řešila svůj osobní problém s brýlemi na čtení a na počítač. V práci používám na práci větší monitor a doma pracuji na notebooku. Hodiny jsem zpracovávala grafické části našeho mini magazínu Optikovník, oči mě pálily a řezaly.

Oční kapky Systane, sice příznaky, že není něco v pořádku, potlačovaly, ale úplně neřešily. Po řádném změření mého zraku kolegou optometristou jsem začala hledat možnosti brýlových čoček, které by řešily můj problém. Cíl byl jasný – chci vidět na čtení a na počítač, komfortně, bez toho aby se se mnou houpal svět.

Našla jsem. Ideálním řešení pro mě jsou brýlové čočky Rodenstock MonoPlus. Dokud to půjde, tak je neopustím. Jsou perfektní, všechno vidím počítač i čtení. Cena těchto brýlových čoček je trochu vyšší.

Hledala jsem tedy obdobnou brýlovou čočku od jiného výrobce, levnější, aby jí mohla používat větší část našich klientů. Stejné nebo podobné problémy jako já řeší desítky našich zákazníků, kteří jsou v podobném věku (okolo 50 let).

Nechala jsem si vyrobit brýle se stejnými dioptriemi s levnějšími čočkami. Když jsem si je poprvé nasadila, tak se se mnou zatočil svět. Nemohla jsem na tyto levnější čočky vůbec koukat. Pryč byl komfort „mých“ MonoPlus. Řekla jsem si, že to bych přece našim zákazníkům nemohla udělat, abych jim prodávala brýlové čočky, s kterými bych já sama nebyla spokojená. Nedá se nic dělat, šetřit budeme jindy. V tu chvíli jsem si vzpomněla na chytrá slova Warrena Buffetta.

 

Cena je to, co zaplatíte. Hodnota to, co dostanete.

 

Věděli jste, že více než 30 000 x denně se musí Vaše oko přizpůsobit různým požadavkům na vidění? Takže proč nezajistit Vašim očím pohodlí? Ostré a kontrastní zobrazení při pohledu do dálky (v mém případě na počítač), pohodlné vidění do blízka (čtení) pomůže Vašim očím zůstat svěží po celý den.

Nesmíme ale zapomenout, že i v případě těchto chytrých čoček, musíme mít v první řadě zrak dobře změřený.

 

 

Takže co Vám tyto chytré čočky přinesou?

Určitě znáte ten pocit

Unavené oči, nízká koncentrace, bolest hlavy? Počítače, chytré telefony, čtečky knih a další digitální zařízení používáme každý den. Jsou ale také důvodem únavy očí, díky neustálým změnám při pohledu na blízké vzdálenosti (čtení apod.)

Řešení se skrývá v podobě chytré brýlové čočky

MonoPlus 2 je odpovědí na speciální požadavky na vidění. V oblasti brýlové čočky, kterou využíváme na čtení je relaxační přídavek, který napomáhá snazší adaptaci na krátké vzdálenosti a zvyšuje tak pohodlí vidění po celý den.

Pro koho jsou tyto chytré čočky určeny?

  • Pro všechny aktivní uživatele brýlí s vysokými nároky na vidění (takže pro všechny)
  • Pro uživatele brýlí dlouhodobě namáhající oči do blízka (učitelé, grafici, architekti, kuchaři, manažeři, úředníci…)
  • Pro ty, kteří chtějí jen to nejlepší vidění s maximálním rozlišením detailů
  • Pro uživatele brýlí s vysokými nároky na vidění
  • Pro ty, kteří pracují dlouho
  • Jsou vhodné i pro vyšší dioptrické hodnoty i pro lidi, kteří nemají stejné dioptrie na pravém a levém oku, rozdíl mezi dioptriemi obou očí může být větší.
  • Mají nejlepší zobrazovací vlastnosti až k okraji čočky
  • Speciální design pro snížení únavy očí
  • Určené pro věk mezi 25-45 lety, někdy i pro starší, tady opravdu záleží na dioptriích

 

Rozdíly, které vidíte na první pohled!

MonoPlus

Brýlová čočka MonoPlus od firmy Rodenstock

Brýlová čočka MonoPlus od firmy Rodenstock

MonoPlus zaručuje přizpůsobení různým vzdálenostem a Vaše oči zůstávají svěží po celý den. Oblast na blízké vzdálenosti je kontrastní a ostrá.

Standardní brýlová čočka

Standardní brýlová čočka

Standardní brýlová čočka

Standardní čočka nenapomáhá při neustálém přizpůsobování různým vzdálenostem adaptaci oka a následkem může být rozmazané vidění.

Vyzkoušejte sami!

Iveta Pleyerová