Carrera – jasné zlato mezi obrubami.

Historie značky bude zajímat především automobilové a sportovní nadšence.

Carrera byla založena v roce 1956 v Rakousku Wilhelmem Angerem a brýle měly sloužit především pro sportovní účely. Zakladatel byl totiž silně inspirován závodem Carrera Panamericana. Tento prestižní automobilový závod začínající v Mexiku je doposud považován za jeden z nejnebezpečnějších.

V roce 1964 Wilhelm Anger vyvinul a patentoval materiál Optyl, který je tepelně tvrzeným plastem, s 20% nižší hmotnosti než acetát. To vedlo ke snížení alergických reakcí a zlepšenému uchycení díky paměťovému efektu, který poskytoval trvalou pružnost a rozměrovou stabilitu.

Díky tomuto vynálezu jsou brýle lehké a dokonale pružné, což poskytuje výhodu v nejednom sportovním odvětví.

Společnost byla roku 1974 přejmenována na Carrera International a založila ústředí v rakouském Traunu. Pro větší rozšíření našla značka vhodného partnera a to automobilového designéra Ferdinanda Alexandra, aby společně vytvořili sluneční kolekce Carrera Porsche Design.

V roce 1996 koupila tuto společnost Safilo Group, která má nyní sídlo v Padově v Itálii. Později v 80. letech Carrera sponzorovala mnoho sportovních událostí, včetně Amerického poháru, Zimních Olympijských her 1988 nebo závody Formule 1.

Značka je populární hlavně mezi celebritami, které vynesli její jméno nejen na sportovní události ale i na ty společenské.

Obruby se díky své mnohostrannosti staly vítanou parádou a šperkem zároveň.

Celebrity jako Paris Hilton, Madonna, Lady Gaga, Rihanna, Usher, Matti Nykänen, Gwen Stefani, Brad Pitt, Britney Spears, ti všichni propadli kouzlu značky Carrera!

Sluneční brýle Carrera byly uváděny i v mnoha filmech, například Al Pacino v Scarface, Sylvester Stallone v Cobře.

Přemýšlíte nad výběrem nových slunečních? Chce Vaše dáma napodobit svou oblíbenou Lady Gagu? Nebo speciálně Vy chcete být jako drsňák Sylvester Stallone? Pak zvolte Carrery – dokonalé díky své Optylové pružnosti. Značka s historií, která u nás vyhrála zlatou!

 

Malá ochutnávka nových modelů, dostupných na prodejně: