Všichni potřebujeme dobře vidět. Proto je důležité, aby výrobě vašich nových brýlí předcházelo perfektní změření vašich očí.

DNEye Scanner je unikátní přístroj firmy Rodenstock, který nabízí detailní měření a analýzu Vašeho zraku.

DNEye-Scanner

DNEye Scanner

Vyšetření na DNEye Scanneru je cesta k vytvoření dokonalých brýlí, díky kterým budete vidět za všech světelných podmínek. A jak je to možné? To Vám přiblíží následující řádky.

Lidské oko, jako každá optická soustava, trpí mnoha optickými vadami. Pod tímto pojmem si můžeme představit běžné vady jako je krátkozrakost, dalekozrakost nebo astigmatismus. V optickém systému oka se však objevují i ne zcela běžně zjistitelné vady, které se projevují zejména za zhoršených světelných podmínek, kdy je zornice rozšířená a do oka tak vstupuje více světla.

velikost zornice

Velikost zornice v závislosti na světelných podmínkách

Tyto vady se projevují jako drobné změny dioptrických hodnot oka, a proto dochází k nepohodlnému nebo rušivému vidění, které je doprovázeno neostrým vjemem se zhoršeným kontrastem. Samotné vidění je složitý proces a jakákoliv drobná odchylka v optickém systému může hrát významnou roli v kvalitě vidění.

1_DNEye_ideal_eye_1_lowres

Ideální oko

Samostatnou kapitolou je vidění za šera či v noci. Důvodem nepříjemných potíží je reakce zornice oka na různou intenzitu světla. Zatímco za jasného dne se zornice zúží a tím odfiltruje nepříjemné paprsky světla, za šera dochází k jejímu rozšíření, čímž se do oka dostane světla více.

image description

Velikost zornic za světla

To s sebou však nese vyšší podíl šikmo dopadajících paprsků, které jsou hlavní příčinou optických vad. Proto si mnoho zákazníků stěžuje na zhoršené vidění právě za šera a v noci a hledají řešení.

image description

Velikost zornic za tmy (zhoršených světelných podmínek)

Při měření jsou simulovány podmínka denního i nočního vidění. To umožňuje zjistit vizuální problémy, které mají vliv na kvalitu vidění, jak při nízkých světelných podmínkách, tak při denním světle.

Samotné měření však ještě neznamená konečné řešení.

Firma Rodenstock proto vytvořila unikátní optimalizační algoritmus, kdy na základě výsledků měření přepočítá předpis brýlové korekce zákazníka. Tato technologie spolu s precizní výrobou brýlových čoček, které jsou vyráběny s přesností na 0,001 dioptrie, nabízí až o 20% ostřejší vidění a až o 15% širší zorné pole než v běžně vyrobených brýlí.

VB5G6017

Výsledkem jsou brýle, které jsou vyrobené na míru přímo pro Vás. Díky těmto optimalizovaným brýlovým čočkám zažijete ostřejší a jasnější vidění za jakýchkoliv světelných podmínek. Dopřejte svým očím pohodlí a zažijete novou dimenzi vidění.

export0_Test

Výhody měření očí na DNEye Scanneru

  • Nejpřesnější měření zraku na světě
  • Ostřejší a kontrastnější vidění za snížených světelných podmínek
  • Rychlost a komfort měření
  • Použití nejnovějších technologií pro maximální využití zrakového potenciálu oka
  • Unikátní metoda měření zraku
  • Kompletní měření a analýza Vašeho zraku
  • Měření dioptrických hodnot při různé velikosti zornice
  • Výroba brýlových čoček přesně na míru dle zjištěných údajů měření
  • Měření je prováděno pomocí 100 000 měřících bodů
optika_19

DNEye Scanner u nás v optice

Měření provádíme denně. Těšíme se na Vaší návštěvu.