Dnes budeme trochu cestovat. Pojedeme do Benátek, kde můžete na Grand Canalu v jednom malém muzeu vidět nejvzácnější obrazy sběratelky Peggy Guggenheimové. Je to druhé nejvíce navštěvované místo v Benátkách, hned po Dóžecím paláci a rozhodně stojí za zhlédnutí.

Muzeum Peggy Guggenheimové v Benátkách

Muzeum Peggy Guggenheimové v Benátkách

Peggy Guggenheimová (1898-1979) byla slavná sběratelka evropského avantgardního umění 20. století, která objevila některé slavné americké umělce své doby. Podařilo se jí shromáždit tematicky asi nejkvalitnější sbírku malířské moderny, kde nechybějí klíčové obrazy Picassa, Georges Braque, Salvadora Dalího. Za sídlo muzea moderního malířství si zvolila Benátky, protože tam strávila poslední desetiletí svého života.

Italské Benátky

Italské Benátky

Firma Safilo (zastupující na českém trhu značky jako jsou Dior, Fendi, HUGO BOSS, JIMMY CHOO, TOMMY HILFIGER a další) oslavila 80. výročí vzniku firmy limitovanou edicí slunečních brýlí, inspirovanými stejnými, legendárními brýlemi, které nosila Peggy Guggenheimová.

Brýle Peggy Guggenheimové

Brýle Peggy Guggenheimové

Tyto brýle inspirované surrealismem jsou novým pohledem na proslulý model vyrobený pro Peggy americkými umělci mimo jiné i Edwardem Melarthem.  Tento unikátní model se bude prodávat pouze v muzeu Peggy Guggenheimové v Benátkách. Tyto sluneční brýle jsou podobné těm originálním, pouze dostaly více současný vzhled a svým ikonickým modrým motýlím tvarem a acetátovou obrubou, zrcadlovými skly a profilem v odstínu hnědé barvy evokují romantický odraz na Benátské laguně.

Existuje mnoho fotografií, které zobrazují tuto slavnou ženu s výstředními brýlemi, které dokonale zachycují jejího nekonvenčního ducha.

Tento nový model brýlí má uměleckou hodnotu a je povýšen nadčasovým designem, dokonalostí a úžasnou kvalitou, pro kterou je Safilo proslulé a jsou poctou této velkorysé sběratelce umění, která byla nejvlivnější patronkou umění 20. století.

Brýle Peggy Guggenheimové boční pohled

 

Tradiční gondoly jsou neodmyslitelně spojené s Benátkami

Tradiční gondoly jsou neodmyslitelně spojené s Benátkami